Κυριακή 31 Οκτωβρίου 2010

ΠΑΟΚ: "Απόδραση" στο 94΄ με νίκη!

Με γκολ του Κοντρέρας στην τελευταία φάση του αγώνα (4ο λεπτό των καθυστερήσεων), ο ΠΑΟΚ "απέδρασε" με το διπλό από το Παγκρήτιο, επικρατώντας του Εργοτέλη με σκορ 2-1! Οι γηπεδούχοι, που είχαν προηγηθεί στο σκορ, ολοκλήρωσαν το ματς με δάκε παίκτες, λόγω αποβολής του Τζούνιορ στο 83΄.

ΣΚΟΡΕΡ: 16' Μπούντιμιρ - 35' Σαλπιγγίδης, 90+4' Κοντρέρας
ΔΙΑΙΤΗΤΗΣ: Μάνταλος (Αθηνών)
ΚΟΚΚΙΝΕΣ: 83' Τζούνιορ (2η κίτρινη)
ΚΙΤΡΙΝΕΣ: 30' Τζούνιορ - 60' Βιτόλο, 88' Ιβιτς
ΕΡΓΟΤΕΛΗΣ: Δασκαλάκης, Γιαλούσης, Ρουμπάκης, Αλεξόπουλος, Χίμπλινγκερ, Χρυσοφάκης (60' Βερπακόφσκις), Τζούνιορ, Φραγκουλάκης (89' Ορφανός), Ολίσε, Ρομάνο (85' Μπέτο), Μπούντιμιρ.
ΠΑΟΚ: Κρέσιτς, Μπουσαϊντί, Σνάουτσνερ, Κοντρέρας, Μαλεζάς, Βιτόλο, Φωτάκης (86' Φιλομένο), Ελ Ζαρ, Βιεϊρίνια, Ιβιτς, Σαλπιγγίδης.